aśle codzienności, koty, foty i obłości

Temat: Pentagram Vanquish RT Video - mniej osobisty PMP

fajny, może sobie kupie taki 2gb, a obsługuje to karty pamięci?


Dla mnie 2gb starczy i bez karty. Na takich sprzetach filmy to raczej pomylka, choc kolega ma ten mp3/4 i powiem szczerze ze autor jest troche czepliwy.
Wg mnie ma bardzo dobre sluchawki.
http://icemat.pl/mai...mp;productid=24

Jak komus sie nie podoba to moze sobie kupic take za 140zl (bez mikrofonu) ale to juz troche przesada.

Genialne jest to nadawanie przez radio. Robilismy sobie jaja z jego matki. Sluchala radia PR1 92FM, a my jej wrzucalismy inna muzyke, pozniej zaczelismy nagrywac glos i do niej gadac przez radio. Jazda byla niezla, niestety kapnela sie ze to nasza robota.
Az strach pomyslec co moze zrobic ktos z nadajnikiem na czestotliwosci Radia MaRyja:)

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=207493Temat: [BP-UPR] UPR za prywatyzacją radia i telewizji

Nie wiem jak jest z TV, ale radio ma ograniczoną liczbę częstotliwości(zbyt blisko siebie nie mogą być). Co 5 lat robilo by się licytacje, w ktorej stacje kupowaly by czestotliwosc.

1 MHz odstępu zapewne wystarczy, co przyzakresie 88,0 MHz - 108,0 MHz daje ok. 20 stacji. W Warszwie jest chyba więcej, w takim Białymstoku 14, czy 15 (?), ale są miejscowości, w których na trzech różnych częstotliwościach odbiera Radio Maryja (sygnał nadawanych z różnych miejscowości, odległych często o 60-70km). Przypominam jednak, że FM mają zazwyczaj zakres lokalny (stacje miejskie), więc to co jest w Krakowie, nie ma większego wpływu na sytuację np. w Gdańsku.

Nie wiem tzlko dlaczego nikt nie kwapi sie do rozszerzenia zakresu FM na np. 75 MHz - 110 MHz ?
Źródło: mikke.fora.pl/a/a,5767.html


Temat: Emo. Co to takiego jest?
a ostatnie co napisze, to testament w ktorym zapisze wszystko co mam naszemu kochanemu mentorowi tadeuszowi

Zdarza sie ze ludziom odwala na starosc - i wlasnie tego się boję

Swoją drogą miałem taki fajny budzik + radio swojego czasu. Ustawialem sobie czestotliwosc na radio ma ryja i mnie budzil do szkoly. Szybki zryw na pierwsze slowa 'zdrowas maryja' gwarantowany

btw - nie sadzicie ze troche sie zagalopowalismy z offtopiciem? :>
Źródło: goth.fora.pl/a/a,395.html


Temat: Radio TOK FM
Na wstępie chciałbym podziękować za wyczerpujące informacje na temat tego obiektu .
Najlepsze wrażenie robią anteny NRJ FM. Niestety zasięg radia jest mocno ograniczony ze względu na moc nadajnika (tylko 100W) oraz fatalnie dobraną częstotliwość. Sam jestem ciekawy jaki będzie odbiór syganłu Złotych Przebojów i TOK FM po przenosinach na komin. Ciekawe kiedy jest to planowane i czy te stacje będą korzystały z jednego systemu antenowego?
Zastanawia mnie też fakt dlaczego radia wybierają tą lokalizację, a nie np. budynek przy Wita Stwosza w Katowicach skąd nadawało kiedyś z mocą 0,1kW na częstotliwości 91,8 MHz Radio Maryja. Zasięg (przed uruchomieniem nadajnika w Wręczycy) był naprawdę imponujący.
Z kolei komin EC Zabrze jest doskonałym obiektem, tyle że przenosiny nań NRJ FM są nierealne. W odległości o 0,2 MHz od częstotliwości tego radia nadaje CCM z Gliwic.
Ps. zdjęcia komina nie są mojego autorstwa, a znalazłem je na portalu Radiopolska.pl Zostały chyba wykonane przez slonzaka (pozdrawiam ), który jest zresztą twórcą tego portalu Śląsk.fm .
Źródło: slaskfm.fora.pl/a/a,182.html


Temat: Czy jest szansa na nowe częstotliwości w Częstochowie?
W Częstochowie jak na byłe miasto wojewódzkie stacji radiowych bardzo mało:
- 4 programy PR
- 3 programy o profilu religijnym (Maryja, Fiat, Jasna Góra)
- 2 ogólnopolskie (rmf, zet)
- 1 grające w formacie oldies
- RMF maxxx skierowane raczej do młodzieży
- PR Katowice.
Stacji rockowej zdecydowanie brakuje. Co do TOK FM- to nie wiem czy chciałoby w Częstochowie nadawać. Chociaż - jeśli starało się o Opole to może być zainteresowane Częstochową !
Z tego co wiem w dyspozycji KRRiT pozostaje cczęstotliwość 95,6 MHz (dużej mocy). Jej wykorzystanie jest jednak wątpliwe ze względu na Wawę nadającą z Kosztowów na 95,5 MHz. No i pozostaje częstotliwość w Pajęcznie - 105,4 -może to ona ma być przesunięta.
Źródło: slaskfm.fora.pl/a/a,74.html